پنجره دوجداره آوان

از کجا متوجه شویم که شیشه دوجداره ما گاز آرگون دارد؟

از کجا متوجه شویم که شیشه دوجداره ما گاز آرگون دارد؟ امروز در تقریباً در همه ساختمان‌ها از شیشه دوجداره استفاده می شود. این پنجره‌ها به دلیل این که هم عایق صدا هستند و هم عایق حرارت، می توانند به راحتی در حفظ و سکوت و دمای خانه کمک ‌کننده باشند. اما یکی از عوامل تاثیرگذار در عایق حرارت بودن این نوع شیشه‌ها وجود گاز آرگون در میان دوجداره و شیشه است.

امروز همه مهندسان و ساختمان ساز ها برای جلوگیری از عبور صدا و همچنین گرد و خاک به خانه ها سعی می‌کنند هنگام ساخت ساختمان ‌ها از شیشه دوجداره استفاده نماید. پنجره‌ دو جداره از عوامل و موادی تولید شده است که هر کدام از آن‌ها در عایق صدا و حرارت بودن موثر هستند. یکی از عوامل مؤثر عایق حرارت بودن این نوع پنجره‌ها، وجود گاز آرگون در میان شیشه های دوجداره این نوع پنجره ها است.

تشخیص وجود یا عدم وجود گاز آرگون در پنجره دوجداره باعث می‌شود که به شما کمک کند تا بتوانید کیفیت و وضعیت شیشه دوجداره خود را بهتر مورد بررسی قرار دهید، چرا که یکی از عوامل بسیار مهم برای بالا بردن کیفیت و کارایی این نوع شیشه‌ها، نوع گازی است که در فاصله میان دو شیشه تزریق می‌شود. یکی از گازهایی که استفاده بسیار بالا و تاثیر بسیار زیادی روی عایق بودن این نوع پنجره‌ها دارد، گاز آرگون می‌باشد ما در ادامه به روش ‌های تشخیص وجود یا عدم وجود گاز آرگون در میان دوجداره این شیشه ‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پنجره دوجداره

از کجا متوجه شویم که شیشه دوجداره ما گاز آرگون دارد؟

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

در کل برای بالا بردن درصد عایق بودن شیشه دوجداره و نگهداری بهتر گاز آرگون داخل این شیشه باید برای ساخت شیشه دوجداره از اسپیسر های یکپارچه استفاده شود. همچنین نکته قابل توجه دیگر این است که از آنجایی ‌که گاز آرگون تزریق‌شده میان جداره‌های پنجره به‌ عنوان عایق حرارتی عمل می‌کند، شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر قرار باشد گاز آرگون به مقدار کافی میان این شیشه دوجداره وجود داشته باشد، باید قسمت بیرونی شیشه که در مقابل هوای آزاد است دمای پایین ‌تری نسبت به جداره داخلی شیشه که هم دمای محیط زندگی شماست داشته باشد. شما می‌توانید این تست را براحتی با لمس دو طرف شیشه انجام دهید‌. اسپیسرهای آلومینیومی شیشه‌ های دوجداره دارای گاز آرگون، دارای انواع مختلفی سوپاپ ‌های تزریق گاز می باشند. شما باید بر این نکته مهم توجه داشته باشید که در اکثر موارد اسپیکرهای آلومینیومی و همچنین سوپاپ‌های مناسب‌ طراحی شده برای تزریق انواع مختلف گازها میان دوجداره این نوع شیشه‌ها قیمت بیشتری از گاز آرگون دارند، و بیشترین مورد استفاده از آن‌ها در بازار امروزی برای پنجره‌های UPVC می‌باشد.

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

پنجره دوجداره بدون گاز آرگون

از کجا متوجه شویم که شیشه دوجداره ما گاز آرگون دارد؟ در ساخت این نوع شیشه ‌ها از عملیات خلا کردن فضای بین دو شیشه استفاده می شود. در شیشه دوجداره بدون گاز، به جای این ‌که میان جداره‌های دو شیشه از گاز مخصوصی استفاده شود، تمامی هوای موجود در این قسمت کشیده شده و این خلا به صورت عایق صدا و حرارت بودن عمل می‌کند. نحوه عملکرد این نوع شیشه ‌ها شباهت زیادی به انواع فلاسک های گرم یا سرد نگه داشتن آب دارند. برای تولید این نوع ر شیشه دوجداره از انواع مختلف اسپیسر های آلومینیومی استفاده می‌شود که سوراخ‌ های بسیار ریزی روی سطح خود دارند که عمل مکش کردن هوای بیرون شیشه را از همین طریق انجام می دهند. یکی از مهم ‌ترین مزایای این محصول، این است که فاصله بین دو شیشه و همچنین ضخامت شیشه ها در و پنجره‌ها کمتر است و در این صورت مواد کمتری برای ساخت این نوع پنجره‌ها استفاده می‌شود. همچنین بهتر است بدانید که عایق عایق بودن این شیشه ‌ها در برابر حرارت دو الی سه برابر بهتر از شیشه‌های معمول است و همچنین شش برابر بیشتر از شیشه‌های معمولی عایق صدا هستند.

برچسب ها: