پنجره دوجداره آوان
پنجره دوجداره محوری

انواع چسب درزگیر پنجره

دلیل اصلی کسر بادخور نا گونیا بودن فریم زیر کار می باشد و اگر سایز اصلی تولید شود پنجره داخل نمیرود و نصاب آن مجبر به تراشیدن و بریدن فریم می نماید تا بتواند پنجره را جا بزند و اگر پنجره نا گونیا باشد باید کوچکترین سایز محاسبه شود تا باز هم امکان جا زدنه پنجره وجود داشته باشد.

پس از نصب هر نوع درب و پنجره دوجداره باید این بادخور یا فاصله ای که بین پنجره با فریم زیر هست را پر نمود زیرا از همان درز به راحتی باد،خاک،صدا و آب رد می شود و باعث مشکلات زیادی خواهد شد.

پر کردن این فاصله توسط انواع چسب درزگیر پنجره مخصوصی انجام می شود که هر تولید کننده و نصاب از یک نوع چسب استفاده می نماید این انتخاب در کیفیت نصب و آببند نهایی بسیار تاثیر گذار است و مخصوصا در قیمت پنجره دوجداره تاثیر خواهد گذاشت زیرا قیمت چسب های آببندی تفاوت زیادی دارد.

انواع چسب درزگیر پنجره

انواع چسب درزگیر پنجره عبارتند از:

چسب آببندی ماستیک که قیمت بسیار کمی دارد و جلوی نور خورشید مقاومت پایینی نشان داده است ام اکثر نصاب ها و تولید کنندگان پنجره از این نوع چسب استفاده می نمایند تا قیمت نهایی پنجره دوجداره را پایین بیاورند برای مثال برخی از همکاران برای ارزان شدن رقم پیش فاکتور از این چسب و فقط یک سمت پنجره را در نظر می گیرند و درصد نصب نهایی را پایین می آورند.

چسب درزگیر سیلیکونی با ماستیک این نوع چسب ترکیبی از ماستیک و درصدی سیلیکون است که نسبت به ماستیک خالی مقاومت بیشتری دارد

انواع چسب درزگیر پنجره دوجداره

چسب ۱۰۰% سیلیکون این چسب از نظر آببند بسیار عالی است و نور خورشید و دمای هوا تاثیری روی آن نمیگذارد اما این چسب هم طول عمر مفیدی دارد که پس از مدتی قسمت بیرونی پنجره که در هوای آزاد است از بین میرود

چسب پلی اورتان این چسب برای آب بند فوق العاده است بسیار مقاوم در برابر رطوبت سرما و گرما می باشد و چسبندگیه بسیار قوی دارد اما از آنجایی که ۴ برابر قیمت چسب های دیگر است به ندرت از آن در نصب درب و پنجره استفاده می شود علاوه برای هزینه زیاد آن استفاده از آن به مراتب سخت تر از چسب های ماستیک یا سیلیکونی است.

قیمت پنجره دوجداره

فوم پلی اورتان علاوه بر چسب آببندی برای پر کردن درز دور پنجره مواد دیگری هم می توان استفاده نمود یکی از این مواد فوم پلی اورتان است که برای درزهای بزرگتر استفاده می شود فواصلی که از یک سانت بیشتر می شود دیگر نمی توان با چسب پر نمود زیرا چسب با ضخامت زیاد ترک خورده و دیگر کارایی ندارد.

این نوع فوم در قوطی اسپری شکل می باشد که در زمان خارج شدن خمیری شکل بوده و به مرور حجیم می شود پس از پف کردن کامل تمام فضا را پر نموده پس از خشک شدن قسمت های بیرون زده و اضافی بریده می شود.متاسفانه این فوم اگر پس از بریدن روی آن چسب زده نشود به سرعت از بین میرود فوم از نظر عایق صوتی بسیار ضعیف بوده و به راحتی صدای بیرون را به داخل انتقال می دهد.

تعویض پنجره

بهترین حالت نصب پنجره به شکلی است که کمترین بادخور یا درز وجود داشته باشد و تا جای ممکن خود درب یا پنجره ادامه پیدا کند و بادخور کوچک باقی مانده توسط چسب پلی اورتان پر شود.

برچسب ها: , ,