پنجره دوجداره آوان
تفاوت شیشه سندبلاست و ساتیا

تفاوت شیشه سندبلاست و ساتیا

تفاوت شیشه سندبلاست و ساتیا : دنیای شیشه ها در قرن بیست و یکم بسیار متفاوت تر و متنوع تر از قبل شده است. امروزه اصطلاحات زیادی در صنعت شیشه سازی وجود دارد که امکان انتخاب و خرید یک شیشه متفاوت و زیبا را به مشتری می دهد.
پنجره دوجداره : شییشه ساتینا یکی از انواع شیشه هاست که جایگاه مناسبی در بازارهای جهانی و بازارهای داخلی دارد. در ادامه به معرفی شیشه ساتینا به عنوان یکی از بهترین شیشه های موجود در صنعت شیشه سازی می پردازیم.

شیشه ساتینا چیست؟

اولین سوالی که ذهن مخاطب را به خود اشغال می کند این است که منظور از شیشه ساتینا چیست؟

شیشه ساتینا یکی از انواع شیشه های مات است که در ردیف شیشه هایی همانند سندبلاست مطرح می گردد. اما به جرات می توان گفت که محبوبیت این شیشه بسیار بالاتر از شیشه های سندبلاست است چرا که سطح شیشه ساتینا کاملاٌ صیقلی است و برق انداختن آن هم کار راحتی است، اما شیشه سندبلاست صیقلی نیست و به سختی می توان یک لکه را به صورت کامل از روی آن پاک کرد.

تفاوت شیشه سندبلاست و ساتینا در چیست؟

قیمت پنجره دوجداره : فرآیند تولید شیشه سندبلاست به گونه ای است که در یک محفظه و اتاق بسیار بزرگی عملیات ماسه پاشی بر روی شیشه ها صورت گرفته و در نهایت شیشه مات می شود. ماسه پاشی بر روی شیشه ها با استفاده از دستگاهی به نام مخزن سند و یا دستگاه پیستولی انجام می شود. در این فرآیند شن و ماسه با فشار فراوان به سمت شیشه پرتاب شده و در انتها به شیشه چسبیده و ظاهر مات به خود می گیرد. به طور کلی برای سنجش کیفیت، خرید مناسب، مقرون به صرفه و هم چنین اطلاع از تفاوت های ظاهری و کیفی شیشه های مات ان ها در چند معیار و شاخص می توان مقایسه کرد.

تفاوت شیشه سندبلاست و ساتیا

یکی از این معیارها وزن شیشه های سندبلاست می باشد که در مقایسه با شیشه های ساتینا بسیار سنگین بوده چرا که در حین فرآیند تولید آن هماطور که گفتیم شن و ماسه به آن پاشیده شده که سبب تغییر ظاهر و افزایش وزن آن ها می شود.

از دیگر معیارهای مقایسه شیشه های سندبلاست و شیشه های ساتینا ظاهر آن ها می باشد؛ به عنوان مثال در صورت جا به جایی شیشه های سندبلاست و تماس دست به آن ها، جای دست افراد و یا اثر انگشت بر روی آن ها مانده و لکه به راحتی از روی آن ها پاک نمی شود.

تفاوت شیشه سندبلاست و ساتیا

در آخر از معیارهای بسیار مهم مقایسه شیشه سندبلاست و ساتینا کیفیت و عملکرد شیشه ها می باشد که به صراحت می توان گفت شیشه های ساتینا از کیفیت بسیار بالایی نسبت به شیشه های سندبلاست برخوردارند.
قیمت نیز از معیارهای مهم مقایسه در شیشه های سندبلاست و شیشه های ساتینا می باشد. با توجه به ویژگی ها، فرآیند و عملکرد شیشه های ساتینا، قیمت آن ها نیز نسبت به شیشه های سندبلاست و دیگر شیشه های مات بیشتر می باشد.

کاربرد شیشه ساتینا

شیشه های ساتینا با توجه به نمای مات و سطح صیقلی خود می توانند کاربرد فراوانی داشته باشند. شما نیز می توانید بنابر نیاز خود در یکی از موارد ذیل از شیشه ساتینا استفاده کنید:

  • مناسب برای ساخت دیواره های حمام
  • مناسب استفاده در درب کابینت های آشپزخانه
  • مناسب برای استفاده در انواع پارتیشن های مدرن و زیبا
  • مناسب ساختن شیک ترین رومیزی ها
  • مناسب جهت ترکیب شدن با انواع چوب برای ساخت درب های شیک و مدرن
  • مناسب برای ساخت درب های اتوماتیک

البته این موارد به عنوان متداول ترین مصادیق کاربرد شیشه ساتینا شناخته می شوند اما شما می توانید در موارد دیگری که کاملاٌ جنبه خلاقانه دارند از ان ها استفاده کنید.

شیشه ساتینا اسیدشور

فرآیند تولیدد شیشه ساتینا تا حدودی شبیه به سندبلاست کردن است، اما با دقت بیشتری صورت گرفته و جزئیات ریزتری هم دارد که باعث می شود در نهایت یک شیشه بسیار زیبا، مات و صیقلی مواجه شویم. دقت و ظرافت کار در تولید شیشه ساتینا به قدری زیاد است که حتی ذره ای خطا را بر نمی تابد و نمی توان بدون نیروهای ماهر در این زمینه مبادرت به تولید شیشه ساتینا نمود.

در فرآیند شیشه ساتینا از اسید فلوئوریک استفاده می شود. این ماده بر روی سطح بیرونی شیشه ریخته شده و نباید هیچگونه تماسی با دست داشته باشد. شیشه ساتینا بعد از ریخته شدن اسید مورد صیقل واقع شده و این کار تا زمانی ادامه خواهد داشت که شیشه به شکل یکدست در بیاید. در این فرآیند اسید فلوئوریک در خورد شیشه رفته و ظاهر بسیار زیبایی می یابد. در پس زمینه شیشه نهایی نیز از رنگ ها و طرح های متنوعی استفاده می شود. البته این امر کاملاٌ به سلیقه مشتریان بستگی دارد. این شیشه در ضخامت های مختلف و بعضاٌ از ۴ تا ۱۲ میلی متر تولید می گردد.

انواع شیشه ساتینا

تعویض پنجره : شیشه ساتینا با توجه به محبوبیت بالایی که در بازارهای داخلی به دست آورده است در انواع و اقسام مختلفی نیز تولید می گردد.

انواع شیشه ساتینا

شیشه رنگی ساتینا که برای تولید درب و پنجره های سنتی یا دکوراسیون های ویژه بکار می رود.

شیشه خم ساتینا یا همان شیشه های قوس دار که باید بگوییم آنچنان محبوبیت چندانی ندارند چرا که علاوه بر هزینه های بالای تولید و فروش می توان به دشوار بودن حمل و نقل و نحوه استفاده از آن در ساختمان اشاره کرد.
شیشه لمینت ساتینا چند لایه می باشد و ضخامت بالایی دارند. این شیشه ها استحکام زیادی داشته و یک شیشه محبوب در صنعت شیشه سا زی محسوب می شود.

شیشه سکوریت ساتینا یا همان شیشه های نشکن که استحکام بالایی در برابر ضربه و حرارت دارند اگر هم شکسته شود قطعات آن به صورت ریز و غیر برنده در می آید که آسیب خاصی به انسان وارد نمی کند.
شیشه دوجداره ساتینا که می توان آن ها را یکی از متداول ترین نوع شیشه ها برشمرد. عایق بندی مناسبی داشته و از اتلاف انرژی به میزان بسیار زیادی جلوگیری می کند.

تولید شیشه ساتینا

انجام هر نوع فرآیندی در تولید شیشه باعث می شود تا قیمت آن افزایش یابد. به عنوان مثال می توان به فرآیند مات کردن، رفع طیف سبز رنگ شیشه ها، افزایش لایه ها و ضخیم کردن شیشه، الصاق طرح و تصویر بر روی شیشه و مواردی از این قبیل اشاره کرد که باعث می شود تا قیمت شیشه افزایش یابد. این قاعده در خصوص شیشه ساتینا هم وجود دارد.

تفاوت شیشه سندبلاست و ساتیا

با توجه به اینکه شیشه ساتینا یک شیشه برتری نسبت به شیشه سندبلاست است بنابراین بدون شک قیمت شیشه ساتینا در مقایسه با شیشه سندبلاست بالاتر خواهد بود و به همین ترتیب در صورت سفارش متراژ بالا این قیمت نیز افرایش می یابد. خرید شیشه ساتینا اگر به صورت مستقیم از تولید کننده صورت گیرد (به عنوان مثال در خرید اینترنتی) هزینه کمتری در مقایسه با سایر روش ها دارد. اصولاٌ خرید شیشه ساتینا به صورت سفارشی است و مشتری آن را در ابعاد و طرح های خاص سفارش می دهد.

شما عزیزان نیز می توانید جهت خرید شیشه ساتینا و سندبلاست و اطلاع از تفاوت های کمی و کیفی این دو نوع شیشه با شماره های موجود بر روی سایت تماس بگیرید.

برچسب ها: , , ,