پنجره دوجداره آوان
رنگ زدن پنجره دوجداره

رنگ زدن پنجره دوجداره

رنگ زدن پنجره دوجداره – پروفیل ‌های دوجداره به صورت پیش فرض به رنگ سفید هستند. اما لمینت پنجره دوجداره می ‌بایست مطابق با نمای ساختمان و یا دیزاین داخلی طراحی و اجرا شود. نوع رنگ‌های پروفیل upvc می‌تواند خریدار را در انتخاب رنگ دلخواه پنجره‌های ساختمان یاری کند.

روکش کردن پروفیل فقط برای پروفیل upvc امکان پذیر است و پروفیل آلومینیوم قابلیت لمینت ندارد. پنجره دوجداره upvc به دو صورت رنگ شده و لمینت وجود دارند. که هرکدام مزایا و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.

آیا می‌توان درب و پنجره UPVC را رنگ کرد؟

رنگ کردن درب و پنجره UPVC امکان‌پذیر است، اما بهتر است که قبل از اقدام به رنگ کردن درب و پنجره‌ با شرکت سازنده صحبت کنید. آن‌ها می‌توانند درباره‌ رنگی که استفاده می‌کنید و نوع آن شما را راهنمایی کنند، ‌چرا که استفاده از رنگ‌ های تیره‌ تر ممکن است باعث بالا رفتن حرارت شده و به درب و پنجره آسیب بزند.

قبل از رنگ کردن، درب و پنجره را با آب و صابون و حوله‌ بدون پرز تمیز کنید. لازم است که قبل از رنگ زدن درب و پنجره را آماده کنید. انرژی سطح UPVC پایین است و به همین دلیل نوع رنگی که برای این کار انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی دارد. استفاده از رنگ‌های اکرلیک و پلی اورتان به این منظور مناسب ‌تر است.

اگر تازه‌کار هستید یا درب و پنجره‌ UPVC خود را به تازگی نصب کردید به شما پیشنهاد نمی‌کنیم که آن ‌ها را خودتان رنگ کنید، چرا که لایه ‌ی رزینی که روی درب و پنجره وجود دارد، فضای مناسب و آسانی را برای رنگ کردن فراهم نمی‌کند.

چرا خود پروفیل upvc را نمیتوان به صورت رنگی تولید کرد؟

در ابتدا پروفیل پنجره یو پی وی سی به صورت سفید تولید می شود، زیرا زمانی که رنگ دانه به مواد و پودر های اولیه تولید پروفیل upvc اضافه شود باعث می شود کیفیت اصلی خود را از دست بدهد. مثلا باعث می شود شکنندگی پروفیل بیشتر شود و یا در قسمت اتصال درست به هم جوش نخورد.

پنجره دو جداره upvc چگونه رنگ می شود و مراحل آن چگونه است؟
ابتدا پنجره دوجداره را به صورت عادی و سفید تولید می نماییم. سپس به کارخانه ای که رنگ پنجره دوجداره upvc را اجرا می نماید ارسال نموده تا پروسه رنگ روی پروفیل پنجره شروع شود.

انواع رنگ کاری روی پنجره دوجداره

رنگ کاری به صورت یکرو رنگ

در این نوع رنگ کاری نمای داخل یا نمای بیرون که قرار است رنگ شود را به صورت جداگانه رنگ می نمایند. ابتدا سمتی که قرار است سفید بماند را توسط چسب ماسکه (پوشاندن) می نمایند. سپس روی نمای مورد نظر ماده ریخته تا سطح صیقلی روی پروفیل از بین رود این سطح صیقلی اجازه نمی دهد. رنگ به خورد پروفیل برود و ماندگاری داشته باشد.

رنگ زدن پنجره دوجداره

در صورتی که رنگ روی سطح صیقلی زده شود. در مدت زمان کوتاهی رنگ از روی پروفیل جدا شده و به اصطلاح می گویند تبله کرده است. حال پس از اینکه این سطح از بین رفت رنگ مخصوص که کد رنگ آن به رنگ کار توسط تولید کننده پنجره دوجداره upvc داده شده است را می سازد و توسط دستگاه روی پروفیل را رنگ می نماید.

پس از آنکه تمام قسمت ها رنگ شد برای خشک شدن و استاتیک شدن رنگ روی پروفیل باید در جایی با دمای متعادل و ثابت بماند تا رنگ به خورد پروفیل رفته و به راحتی از پروفیل جدا نشود. بعد از خشک شدن که این تقریبا دو روز زمان می برد پنجره را با پلاستیک وکیوم نموده و برای نصب به پروژه ارسال می شود.

رنگ کاری به صورت تمام رنگ

می توان در صورت نیاز تمام پروفیل را در تمامی قسمت ها رنگ نود که کل پنجره یک رنگ دیده شود. و یا اینکه نمای بیرون و داخل را دورنگ اجرا نمود. قیمت پنجره دوجداره upvc که به صورت رنگی باشد بالاتر از پنجره سفید می باشد.

نحوه رنگ آمیزی پنجره دوجداره

رنگ اکریلیک روی پروفیل پنجره دوجداره upvc به این شکل قابل اجراست که هنگام تولید و خروج پروفیل از قالب‌های اکسترود، یک لایه رنگ روی آن تزریق می‌شود.

برای رنگ آمیزی پنجره دوجداره بعد از عملیات تولید و مونتاژ آنها، رنگ موردنظر روی آن‌ها اجرا شده و این روش بسیار کاربردی است. جنس و نوع این رنگ با رنگ‌های ساختمانی و سایر انواع رنگ‌ها فرق دارد و صرفا مخصوص پنجره دوجداره است.

برچسب ها: