پنجره دوجداره آوان
شیشه دکوراتیو چیست؟

شیشه دکوراتیو چیست؟

از گذشته تا به امروز، شیشه‌ها نقش مهمی در معماری بناها داشته‌اند. در سال‌های اخیر نیز دکوراتیو شیشه و ساخت شیشه‌های تزئینی بسیار متداول شده است. در یک تعریف کلی باید بگوییم که شیشه دکوراتیو یاDecorative glass به نوعی از شیشه گفته می‌شود که برای ساخت دکوراسیون و تزئینات داخلی و یا خارجی ساختمان استفاده می‌شود. شیشه دکوراتیو نوعی شیشه تزئینی است که با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند رنگ‌آمیزی و تیفانی بر روی انواع شیشه ساخته و تهیه می‌شود.

شیشه دکوراتیو

امروزه هر نوع شیشه ای که برای زیباسازی دکوراسیون داخلی مناسب است. از آن برای ایجاد تغییر در محیط استفاده می‌شود جزء شیشه دکوراتیو به حساب می‌آید. شیشه های دکوراتیو به سرعت مورد توجه عموم قرار گرفتند و در حال حاضر شاهد تنوع بالای آن‌ها در بخش شیشه های دکوراتیو هستیم. فرآیند تهیه شیشه های دکورتیو معمولا در کارگاه‌های تولید شیشه دوجداره و با روش‌هایی مانند رنگ‌آمیزی بر روی انواع شیشه انجام می‌شود. دکوراتیو کردن شیشه برای ایجاد رنگ، طرح و شکل‌های مات و شفاف انجام می‌شود و این کار زیبایی بصری خاصی به شیشه می‌بخشد.

قیمت پنجره دوجداره

دکوراتیو کردن بر روی شیشه‌های مختلف ساختمانی از جمله شیشه های لمینیت، سکوریت و شیشه های دوجداره قابل انجام است. امروزه شیشه های دکوراتیو متفاوتی، متناسب با فضای داخلی و خارجی ساختمان‌ها، در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تهیه و تولید می‌شوند. این نوع از شیشه ها در حال حاضر یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای تزئینی در ساختمان‌ها هستند. و معمولا در طراحی نورگیرهای سقفی، درب و پنجره‌ها، فضای آشپزخانه و کابینت و موارد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد شیشه دکوراتیو

شیشه دکوراتیو برای ایجاد طرح، بافت، رنگ، الگو و حتی حالت مات برای استفاده در مکان‌های خاص ساخته می‌شود. از این شیشه ‌ها می‌توان بر روب پنل‌های پنجره دوجداره، شیشه ‌های سکوریت و لمینت، از طریق رنگ آمیزی، اسیدکاری، فیوز گلس، استین گلس، تیفانی، سندبلاست و دیگر تکنیک ها استفاده کرد. شیشه های دکوراتیو یا تزئینی با انواع و جنس‌های متفاوت مانند شیشه لمینیت رنگی، شیشه چاپ دار یا اسپندرال، شیشه رنگی، شیشه مات یا شیشه سند بلاست، شیشه فوتولمینیت و سایر موارد اینچنینی قابل استفاده هستند.

برچسب ها: ,