پنجره دوجداره آوان
پنجره دوجداره محوری

ویژگی های پنجره دوجداره محوری

پنجره دوجداره محوری ، پنجره ای به سبک اروپایی می باشد، و گزینه ای مناسب برای مسکن سازان و صاحب خانه هایی است که می خواهند کیفیت عالی را با سهولت عملکرد و زیبایی ترکیب کنند. در این مقاله به بررسی ویژگی ها و مزایای این نوع پنجره ها پرداخته شده است.

ویژگی های پنجره دوجداره محوری

پنجره دوجداره محوری ، یکی از انواع پنجره های دوجداره، پنجره دوجداره محوری(Pivot opening window) است، که به سبک اروپایی می باشد، و یک گزینه عالی برای بسیاری از مسکن سازان و صاحب خانه هایی می باشد که می خواهند کیفیت عالی را با سهولت عملکرد و زیبایی ترکیب کنند.

پنجره های دوجداره محوری ، دارای دو لولا هستند که در قاب پنجره نصب شده (در بالا و پایین یا سمت چپ و راست) و اجازه می دهد پنجره در زاویه های بالا و پایین و یا چپ و راست، به سمت داخل و خارج ساختمان، تا زاویه ۱۸۰ درجه بچرخد، و در واقع می توان آنها را در راستای عمودی و یا افقی ساخت.

تمیز کردن شیشه های پنجره دوجداره محوری، به دلیل دسترسی آسان به قسمت های بیرونی آن، نسبت به انواع دیگر پنجره ها بسیار آسان تر می باشد، بنابراین برای خانه های سه طبقه یا بیشتر گزینه مناسبی هستند.

مزایای پنجره دوجداره محوری

  • به دلیل قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه این پنجره ها، می توان فضای داخلی و خارجی پنجره را از داخل ساختمان تمیز کرد. و دیگر نیازی به شستن شیشه ها از خارج ساختمان نیست!
  • پنجره های محوری، قابل استفاده در ابعاد بزرگ هستند و میدان دید گسترده و بدون مانعی را ایجاد می کنند و کمترین استفاده از فضای داخلی خانه را در زمان باز بودن پنجره، دارند.

پنجره محوری

  • در این پنجره ها، به این دلیل که از تهویه مناسبی برخوردار می باشند و در حالت نیمه باز، جریان هوای تازه، به سرعت از پایین وارد خانه و از بالا هوای راکد خارج می شود، در محیط های مرطوب و مکان هایی که به تهویه ویژه نیاز دارند، از جمله سرویس های بهداشتی، انتخابی ایده آل هستند.
  • زاویه و میزان باز شدن پنجره دوجداره محوری، قابل تنظیم می باشد، و حتی در حالت نیمه باز نیز از ایمنی لازم برخوردارند.
  • امکان ساخت با قابلیت چرخش در دو راستای افقی و عمودی وجود دارد.
  • دارای امنیت بالا می باشند.
  • باز و بسته کردن این مدل پنجره ها، آسان است.
  • جلوگیری از هدررفت انرژی و عایق بندی مناسب
  • استفاده از مواد با کیفیت در ساخت این پنجره و نصب صحیح آن، تضمینی برای طول عمر آن می باشد.
  • نصب راحت و بی دردسر
پنجره دوجداره محوری

زاویه و میزان باز شدن پنجره دوجداره محوری، قابل تنظیم می باشد.

اساساً، پنجره های محوری هنگام باز شدن می چرخند و بعد از باز شدن، وزن هر دو قسمت شیشه ای پنجره روی دو لولا است. برای اطمینان از اینکه لولا تحت فشار از جایش خارج نمی شود، و تحمل وزن شیشه ها را دارد، باید از یراق آلات با کیفیت و دارای استاندارد استفاده کرد، و ممکن است به مرور زمان، به دلیل باز و بسته شدن مکرر، از رگلاژ خارج شوند، که باید آنها را تنظیم کرد.

قاب پنجره دوجداره محوری، برای اینکه از مقاومت لازم برخوردار باشد، باید از جنس پروفیل آلومینیوم ساخته شود و برای اینکه در کوتاه مدت دچار خرابی نگردد، از مواد بی کیفیت و ضایعاتی در پروفیل آن نباید استفاده شود.

باید هر چند وقت یکبار، جهت بهبود در عملکرد این پنجره ها، آنها را روغن کاری کرد.

برچسب ها: