پنجره دوجداره آوان
پاک کردن لکه رنگ از روی شیشه

پاک کردن لکه رنگ از روی شیشه

پاک کردن رنگ روی شیشه، جز آن دسته کارهای سخت و خسته کننده‌ای است که اکثر افراد از انجام آن طفره می‌روند. ممکن است در زمان رنگ آمیزی دیوار‌های خانه مقداری رنگ بر روی شیشه پنجره‌ها ریخته شود یا حتی فرزند دلبندتان بجای رنگ آمیزی روی بوم نقاشی‌اش هوس کند روی شیشه پنجره نقاشی کند. اگر رنگ ریخته شده را بلافاصله به وسیله یک پارچه نمدار تمیز نکنید، پاک کردن رنگ روی شیشه پنجره، کار سختی خواهد شد.

پاکسازی رنگ و ترکیبات رنگی روی سطوح شیشه‌ای به این موارد ختم نشده و گاها از موارد سخت تری مثل یافتن پاک کننده قوی سنگ توالت یا اینکه بدانید چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم و نحوه شستن کاور پلاستیکی وسایل برقی چگونه بوده، چالش برانگیز تر است.

در این مواقع دسترسی سریع به بهترین شرکت‌های معرفی کننده کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و افراد مطلع در این زمینه یک انتخاب مناسب محسوب می‌شود.

معمولا برای علاوه بر پاک کردن رنگ از روی شیشه موارد زیر نیز جز دغدغه‌های افراد است:

حتما برای شما هم پیش آمده که برای از بین بردن بوی بد فرش و لکه برای آن، از بین بردن لکه سیاه روی استیل، تمیز کاری و برق انداختن ظروف مسی، لکه زدایی و پاک کردن شمع از روی پارچه،کاربرد اسپری پاک کننده دیوار برای پاک کردن ماژیک از روی دیوار گچی، رفع لکه چایی روی دیوار گچی، پاکسازی و تمیز کردن سینی فر، کاربرد اسپری سفید کننده وسایل برقی و موارد مشابه به دنبال یک راهکار مناسب با درصد کم آسیب رسانی باشید.

در همین راستا در این مطلب به بررسی رفع آلودگی، لکه‌های مختلف بر سطح شیشه و معرفی چند ترفند برای پاک کردن رنگ روی شیشه پرداخته شده است.

روش‌های پاک کردن رنگ روی شیشه

پاک کردن رنگ روی شیشه با استفاده از آب گرم و مایع ظرفشویی

با بکارگیری این روش می‌توانید لکه‌های رنگ روی شیشه را به آسانی تمیز کنید.همانند دیگر روش‌های پاکسازی سطوح که با ابزار خاصی مثل انواع تی برای شستشوی کف، برس و بخارشو برای لکه بری فرش و موارد مشابه همراه بوده در این شرایط نیز ابزار لازم برای پاک کردن رنگ از شیشه باید فراهم باشد.

وسایل مورد نیاز:

  • کاتر (دقت داشته باشید که در هنگام استفاده از کاتر، تیغ آن بر روی شیشه خط نیندازد.)
  • سطل
  • مایع ظرفشویی
  • دستمال تنظیف
  • اسفنج

ابتدا کمی آب گرم در سطل ریخته و مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید، این محلول باعث نرم شدن رنگ خشک شده می‌شود. در قدم بعد اسفنج را به مایع درون سطل آغشته و بر روی لکه رنگ روی شیشه بکشید(این کار را تا زمانی که لکه به خوبی نرم شود ادامه دهید). سپس کاتر را به آرامی از بالا به پایین و با زاویه ۴۵ درجه بر روی رنگ روی شیشه بکشید تا لکه رنگ روی شیشه از بین برود. در نهایت پس از پاک کردن رنگ از روی شیشه، با استفاده از دستمال تنظیف و مایع شیشه پاک کن، شیشه را با دقت تمیز کنید.

پاک کردن رنگ روی شیشه با استفاده از سکه

این روش برای پاک کردن قطره‌های کوچک رنگ روی شیشه، روش مناسبی است. در این روش تنها از یک سکه برای از بین بردن رنگ روی شیشه استفاده می‌شود. سکه با تراشیدن رنگ روی شیشه، موجب از بین رفتن لکه ایجاد شده می‌شود.

پاک کردن رنگ روغن از روی شیشه

در صورتی که رنگ روغن بر روی شیشه ریخته شده باشد، به آسانی و با استفاده از پارچه و مقداری الکل(یا حتی پدهای لاک پاک کن) می‌توانید آن را از روی شیشه پاک کنید.

پنجره دوجداره

پاک کردن رنگ روی شیشه با اسپری مخصوص

در آخر اگر با بکارگیری روش‌های قبلی موفق به پاک کردن رنگ روی شیشه نشدید، باید از اسپری‌های مخصوص پاک کننده روی شیشه یا اسپری‌های گاز شور استفاده کنید. انواع مختلف این اسپری‌ها را می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر فروش لوازم جانبی ماشین یا کارواش‌ها تهیه کنید.

برچسب ها: