پنجره دوجداره آوان
Wood-windows

پنجره آلوود

پنجره آلوود ، علت نام گذاری این نوع پنجره به دلیل مواد تشکیل دهنده و ساختار متفاوت آن بوده است.پنجره آلوود به دلیل اینکه از ترکیب چوب و آلومینیوم تولید شده است،نام آن ترکیبی از ابتدای کلمه آلومینیویم و کلمه چوب (wood ) به زبان انگلیسی بوده است.

پنجره دوجداره

آلوود چیست؟

ساختار بیرونی پنجره های آلوود از آلومینیوم تشکیل شده است،چرا که این فلز در مقابل رطوبت،انواع آب و هوا و شرایط جوی مقاوم تر بوده و عایق بهتری نیز خواهد بود.ساختار داخلی پنجره های آلوود نیز به دلیل زیبایی و جذابیتی که چوب در طرح ها و رنگ های مختلف خود ایجاد می کند ،از چوب تشکیل شده است. در واقع در بسیاری از موارد این پنجره را به عنوان پنجره چوبی نیز می شناسد چرا که همانگونه که گفته شده بخش داخلی این پنجره به دلیل ویژگی هایی که دارد از چوب ساخته شده است.

علت نام گذاری این نوع پنجره به دلیل مواد تشکیل دهنده و ساختار متفاوت آن بوده است.پنجره آلوود به دلیل اینکه از ترکیب چوب و آلومینیوم تولید شده است،نام آن ترکیبی از ابتدای کلمه آلومینیویم و کلمه چوب (wood ) به زبان انگلیسی بوده است.

میزان عایق حرارتی پنجره آلوود

ارتباط بین چوب و آلومینیوم در پنجره آلوود از طریق کلیپسهای مخصوصی که اجازه گردش هوا را برای جلوگیری از خوردگی فرآهم میکند، ایجاد میشود.در پنجره های آلوود علاوه بر وجود آلومینیوم و چوب که به خودی خود ، عایق های بسیار قوی و توان مندی هستند از پلیآمید برای افزایش میزان عایق حراتی آنها نیز استفاده میشود.

طول عمر و ماندگاری پنجره آلوود

وجود ساختار آلومینیومی خارج این پنجره ها به خودی خود طول عمر و دوام این نوع پنجره را تضمین می کند اما این پنجره علاوه بر ساختار آلومینویمی بیرون از داخل نیز از چوب های مستحکم و اصطلاحا توُپری تشکیل شده اند که آن ها نیز به تنهایی ماندگاری بسیاری بالایی دارند و ترکیب این دو پنجره طول عمر طولانی را برای شما رقم خواهد زد.

ترمال بریک یا آلومینیومی ساده؟

پنجره آلوود یا پنجره چوبی می تواند به دو صورت ترمال بریک و آلومینیومی ساده تولید شود. منظور از پنجره ترمال بریک را می توانید یه طور کامل و جامع در لینک زیر مشاهده کنید تا بیشتر به قدرت و توانایی این نوع از پنجره پی ببرید.

قیمت پنجره آلوود

پنجره های آلوود با توجه به تکنولوژی و ساختار استفاده شده در تولید آن ها هزینه نسبتا بالایی را نسبت به انواع دیگر پنجره دارند. اما با توجه به مقاومت و طول عمر این نوع پنجره با یک حساب پیش پا افتاده از هزینه های جانبی و هزینه های نگهداری می توان گفت در طولانی مدت پنجره آلوود مقرون به صرفه و کم هزینه ترین نوع پنجره خواهد بود.

چرا باید پنجره آلوود

این نوع پنجره به دلیل استفاده از چوب در تولید آن، عایق صوتی بسیار خوبی به حساب میآید و عایقبندی حرارتی آن نیز بسیار موثر است و به این ترتیب از جابهجایی گرما بین محیط خارج و داخل از خانه جلوگیری میشود.

عملکرد چوب زمانی که با آلومینیوم ترکیب میشود، تونایی و قدرت بسیار بالایی پیدا می کند. آلومینیوم نیز مانند چوب ویژگیهای خوب بسیار زیادی دارد. آلومینیوم نیازی به نگهداری ندارد و در طراحی آن همانند چوب میتوان از رنگهای متنوعی استفاده کرد.

این پنجره ها علاوه بر داشتن زیبایی بسیار زیاد نسبت به سایر انواع پنجره، عایقبندی و استحکام بیشتری داشته و نمای مدرنتری جذاب تری را برای داخل و خارج ساختمان شما فرآهم میکند.

این نوع پنجره در مقابل رطوبت، گرما ،صوت و نور مقاومت بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع پنجره های upvc و آلومینیومی دارد.

پروفیل های با تکنولوژی و دانش پیشرفتهای که در تولید آن ها استفاده میشود. یکی از بهترین نوع از پنجره های موجود در بازار به حساب میآید.

پروفیل این نوع پنجره علاوه بر لوکس بودن، بهترین و با کیفیتترین نوع پروفیل برای درب و پنجره ساختمانها به
حساب میآیند و دارای مقاومتی بالا و عمری طولانی هستند.

برچسب ها: