پنجره دوجداره آوان
پنجره دوجداره حفاظ دار

پنجره دوجداره حفاظ دار

امروزه با توجه به جایگاه بسیار مهم انرژی و ذخیره آن در منافع ملی کشور باید تمام افراد جامعه در کاهش میزان استفاده از انرژی کوشا باشند. چرا که آینده فرزندان همه ی ما به این مهم بستگی دارد. یکی از راه هایی که می توان از اتلاف انرژی جلوگیری کرد. استفاده از پنجره های دوجداره upvc است و در این مقاله به بررسی یکی دیگر از انواع آن یعنی پنجره upvc حفاظ دار می پردازیم .

پنجره دوجداره حفاظ دار

در صورت استفاده از پنجره upvc حفاظ دار علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی به دلیل لایه های عایق داخل پروفیل ، آلودگی صوتی نیز کاهش پیدا خواهد کرد. ضمنا حفاظ های جلو پنجره به نوعی این پنجره ها را به پنجره های ضد سرقت تبدیل می کند و براحتی نمی توان از طریق پنجره ها به داخل ساختمان وارد شد. یکی از راه هایی که با استفاده از آن می توان از میزان سرقت ها به ساختمان های مسکونی جلوگیری کرد اجرای پنجره upvc حفاظ دار می باشد .

مدل های پنجره دوجداره حفاظ دار

پنجره دوجداره حفاظ دار آکاردئونی

حفاظ هایی که مانند یک آکاردئون باز و بسته می شوند.این دسته از حفاظ ها برای درب و پنجره هایی که مساحت زیاد و شیشه‌های وسیعی دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنجره دوجداره حفاظ دار رولی

نمونه این حفاظ ها را بیشتر در مقابل درب مغازه ها و پارکینگ ها مشاهده نموده اید. ظاهراین حفاظ ها بسیار شیک و عملکرد آنها بسیار کاربردی تر از سایر مدل ها جهت استفاده در این محل ها برای نصب هستند.

پنجره دوجداره حفاظ دار نرده ای

این حفاظ ها در واقع به صورت نرده در مقابل پنجره قرار می‌گیرند و امکان باز و بسته شدن برای آنها وجود ندارد.

پنجره دوجداره حفاظ دار ابرویی

پنجره را نمی پوشانند و شبیه ابرو عمل می کنند. معمولاً روی پنجره هایی نصب می شوند که پهنای آنها نسبت به ارتفاع شان بیشتر است. البته باید گفت این نوع از حفاظ ها نسبت به سایر حفاظ های دیگر ظاهر زیباتری روی پنجره ها دارند.

انواع پنجره دوجداره حفاظ دار

قبل از هر چیز باید درباره انواع حفاظ پنجره دو جداره اطلاعات لازم را داشته باشیم. همانطور که میدانیم حفاظ ها بسته به نوع جنس و مدل های متفاوت و محلی که برای اجرای آن انتخاب خواهیم کرد؛ متفاوت هستند. چرا که حفاظ ها دارای میزان مقاومت متفاوتی می باشند و انتخاب نوع حفاظ بستگی به محل نصب آن دارد. در ادامه انواع حفاظ های پنجره را بررسی خواهیم کرد:

حفاظ فرفوژه

فرفوژه ها در واقع آهن گداخته شده هستند که در کوره داغ شده و پس از آن کوبیده می شوند، سپس به شکل های مختلف تبدیل می شوند. به همین دلیل این فرفوژه ها را می‌توان به شکل ها و ترکیب های زیبایی در آورد و از آن برای نمای ساختمان استفاده کرد .

حفاظ شبه چوب

این نوع از حفاظ ها مقاومت بالایی در برابر آتش و رطوبت دارند و در مناطقی که رطوبت بسیار بالایی دارند؛ از این سبک حفاظ ها هم استفاده میشود. البته به دلیل اینکه گرد و غبار را به خود جذب می کنند نیازمند نظافت و نگهداری مرتب می باشند.

حفاظ آهنی

این حفاظ ها دارای مقاومت بالایی می باشند. در شکل ها و ابعاد متفاوتی قابل تولید هستند، از این حفاظ ها در پنجره های با ابعاد بزرگ و خانه های ویلایی خارج از شهر بیشتر استفاده می‌شود. البته این نوع حفاظ ها در شرایط آب و هوایی مختلف به طور متفاوتی عمل می کنند و در بعضی از جاها ممکن است ظاهر خود را از دست بدهند یا زنگ بزند به همین دلیل به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند.

حفاظ استیل

شاید بتوان این مدل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل این که در طول زمان ظاهر و رنگ آن ثابت می ماند و معمولاً با هر نوع آب و هوایی سازگاری لازم را دارد. به همین دلیل کیفیت خود را نیز حفظ می کند. این نوع حفاظ ها بهترین انتخاب ها برای مناطق مرطوب به حساب می آیند.

برچسب ها: , , ,