پنجره دوجداره آوان
پنجره دوجداره خم

پنجره دوجداره خم ، هلال یا قوسی

قیمت پنجره دوجداره خم نسبت به پنجره دوجداره معمولی گران تر می باشد و این بخاطر عملیات خم کردن پروفیل و تولید زمان بر آن می باشد. از این نوع پنجره ، پنجره دوجداره خم یا قوسی شکل در اجرای نماهای رومی و سنتی به وفور استفاده می شود. اینکه پنجره دوجدره ما upvc باشد یا آلومینیوم ، قیمت آن متفاوت است، در این نوشته به پنجره upvc خم یا قوسی شکل خواهیم پرداخت.

تفاوت قیمت پنجره دوجداره خم با پنجره دوجداره ساده

جهت محاسبه قیمت پنجره دوجداره هلالی باید قیمت خم پروفیل به هزینه تمام شده و افزایش ساعت تولید آن نسبت به پنجره ساده، به قیمت تمام شده پنجره دوجداره اضافه گردد.

پنجره دوجداره خم

در پنجره upvc معمولا هر عدد قوس زیر ۲ متر در مورخه اردیبهشت ۹۹ معادل ۳۰۰ هزار تومان محاسبه می گردد. این قیمت جهت خم استاندارد و توسط دستگاه های استاندارد می باشد.

پنجره دوجداره هلالی

ممکن است در بازار قیمت کمتر از این نیز باشد اما هرگز قابل اعتماد نمی باشند چون اگر خم پروفیل خوب و درست انجام نگیرد، هرگز پنجره خوب نصب نخواهد شد و عایق نخواهد بود.

پنجره دوجداره قوسی

جهت پنجره مستطیل شکل از جوش های ۹۰ درجه در تولید پنجره upvc استفاده می شود اما در پنجره های قوسی شکل و خم از جوش های غیر ۹۰ درجه استفاده می شود که همین امر باعث بالا رفتن زمان تولید این نوع پنجره خواهد شد.

پنجره دوجداره قوسی

در ذیل مقایسه ای بین پنجره upvc خم و ساده آورده شده است. که با این مقایسه به افزایش قیمت پنجره دوجداره هلالی نسبت به ساده پی خواهید برد.

تعویض پنجره


نکاتی که در تولید پنجره دوجداره خم باید به آن توجه کرد:

پنجره دوجداره upvc هلالی

در تولید پنجره upvc خم قطر خم نباید کمتر از ۸۰ سانت باشد. در غیر اینصورت پروفیل دچار دفورمگی و چین و چروک در طی پروسه خم خواهد شد. کمترین میزان ۸۰ سانت می باشد.

حتما خم پنجره شعاعی از دایره باشد. جهت اینکه خم پنجره شعاعی از دایره در آید حتما فریم آهنی که محل نصب پنجره می باشد، باید نورد شده باشد و از روش های چاک پروفیل نباید استفاده شده باشد.

جهت خم کردن پروفیل درب، با توجه به ضخامت بیشتر این پروفیل ، قطر خم نباید کمتر از ۱ متر باشد. در پروفیل های ضخیم عملیات خم به خوبی صورت نمی پذیرد و تولید کننده پنجره باید از تبحر خاصی برخوردار باشد.

در پنجره دوجداره خم نمی توان از یراق الات دوحالته استفاده کرد. تنها یراقی که می توان استفاده کرد یراق لولایی تک حالته و درب سویچی می باشد.

برچسب ها: , , , , , , , , ,