پنجره دوجداره آوان
چرا از پنجره دوجداره استقبال می شود؟

پنجره دوجداره ریلی

پنجره دوجداره ریلی یکی از محبوب ترین پنجره های دوجداره بین مهندسین ساختمان و مردم می باشد . علت این محبوبیت این است که علاوه بر ویژگی یک پنجره دوجداره مانند عایق صوتی و حرارتی فضایی را برای باز و بسته شدن اشغال نمی کند . بنابراین برای خانه های کوچک و کم فضا بسیار مناسب می باشد .

این پنجره ها در دو سیستم آلومینیومی و یو پی وی سی در ایران رواج پیدا کرده است. پنجره های دوجداره ریلی مناسب ترین گزینه برای ساختمان های کوچک و مکان هایی که فضای کمی دارد، محسوب می شود. این پنجره ها کیفیت بسیار بالایی داشته و بسیار مستحکم است و با نصب آن می توانید ایمنی ساختمان خود را تضمین کنید.

اگر شما هم دارای فضای کم هستید و به فکر تعویض پنجره خود افتاده اید، این نوع پنجره کاملا مناسب شما می باشد . در این مقاله سعی داریم این نوع پنجره را به طور کامل برایتان معرفی کنیم تا اگر قصد نصب یا تعمیر پنجره دوجداره ریلی را دارید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید .

انواع پنجره های دوجداره ریلی

پنجره دوجداره ریلی به دو صورت تک ریل و دو ریلی به بازار عرضه می شود. تنها تفاوت این دو پنجره ها در نحوه باز شدن آن ها می باشد. پنجره دوجداره ریلی تک ریل از یک سمت چپ و یا راست باز می شود و پنجره دوجداره ریلی دو ریلی این قابلیت را دارند که از هر دو سمت باز و بسته شوند. همچنین پنجره های تک ریل دارای سطح مقطع فریم کشویی بزرگتری نسبت به سیستم دو ریل می باشد.

پنجره دو جداره یو پی وی سی ریلی

قاب این نوع پنجره ها از جنس UPVC می باشد و باید از یراق آلات مناسب برای پنجره دو جداره UPVC استفاده کرد . هر چقدر این یراق آلات بهتر باشند طول عمر پنجره را افزایش می دهند. این نوع پنجره ها می توان در تمامی ساختمان ها از جمله ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری، محیط های آموزشی و … استفاده کرد. پنجره های ریلی یو پی وی سی را می توانید به صورت رنگی نیز تهیه کنید. .

پنجره دوجداره ریلی آلمینیومی برای ابعاد بزرگ بسیار مناسب می باشد و حداکثر ابعادی که این پنجره می تواند در دسترس باشد ، ارتفاع ( ۲٫۴۰ در عرض ۳ متر ) می باشد . این نوع پنجره به طرز قابل توجهی تا ۸۰ درصد عایق می باشد . اما چیزی که در اینجا اهمیت دارد این است که نوع آلمینیوم استفاده شده در این پنجره باید نرمال باشد . مقاومت این نوع پنجره از UPVC بیشتر می باشد.

معایب پنجره دوجداره ریلی

مانند هر چیز دیگری پنجره های دوجداره ریلی نیز دارای معایبی هستند این معایب عبارت اند از :

این پنجره ها به طور کامل عایق نمی شوند و نمی توانند مانند پنجره لولایی عمل کنند چون لاستیک های عایق آن مانند پنجره های لولایی چفت یکدیگر نمی شوند و فقط روی هم قرار می گیرند . ابعاد پنجره بزرگ می باشد ، این مساله باعث می شود که وزن پنجره بیشتر شود و اگر از غلطک مناسب استفاده نشود پنجره به راحتی روی ریل جا به جا نمی شود .

در سایز این پنجره ها محدودیت داریم . نظافت پنجره های دوجداره ریلی سخت تر می باشد ، چون قسمتی از بخش ثابت آن دسترسی ندارد و نمی توان برای تمیز کردن آن را از ریل درآورد . به دلیل رگلاژ نبودن کامل در هنگام وزیدن باد امکان زوزه کشیدن دارد .

برچسب ها: , ,