پنجره دوجداره آوان
پنجره فایبر گلاس

پنجره فایبر گلاس

تکنولوژی پنجره فایبر گلاس سابقه نسبتا طولانی در دنیا دارد و هر روز فراگیر­تر می­شود. خواص فیزیکی و شیمیایی فرآورده­ های فایبر گلاس قابل مقایسه با خواص چوب، آلومینیوم، آهن و حتی سنگ و فولاد نیست. بدلیل اینکه فایبرگلاس هیچ یک از آن­ها نیست و پدیده­ ای جدید است. بدون اغراق حضور فایبر گلاس، گام بزرگی در استفاده بهینه بشر از مواد بی­ خطر موجود در طبیعت است.

پنجره ی دوجداره upvc فایبرگلاس

پنجره دوجداره ی upvc فایبر گلاس از رزین پلی استر به عنوان ماده پایه و الیاف شیشه جهت مقاومت در برابر نیروهای کششی تشکیل شده اند. به کار بردن پنجره دوجداره فایبرگلاس یکی از راه های کاهش مصرف انرژی می باشد.

پنجره فایبر گلاس

در حالت کلی UPVC ماده ی شیمیایی است که مواد اولیه آن سنگ نمک و نفت است، این مواد طی فرآیندهای شیمیایی تبدیل به پودر سفید رنگی به نام UPVC می‌شود. جداره های پنجره‌های UPVC فایبرگلاس با گازهای آرگون یا کریپتون پر شده و عایق بسیار خوبی در برابر صدا است.

یکی دیگر از ویژگی‌های پنجره‌های UPVC فایبرگلاس، سبکی آن‌ است. سبکی و در عین حال قدرت مکانیکی بالای این پنجره‌ها امکان جابجایی و نصب این پنجره ها را در ساختمان ها فراهم کرده است.

نصب پنجره‌های UPVC فایبرگلاس بسیار ساده است زیرا به راحتی برش می‌خورد سپس آن را جوش داده و در یک قاب به محل مناسب نصب می‌شود.

امروزه تولید پنجره‌های UPVC فایبرگلاس رونق بسیار زیادی دارد. قابل بازیافت بودن این نوع پنجره‌ها یک مزیت بسیار ویژه ای است، از این رو این صنعت در ایران بسیار فعال است.

مزایای پنجره‌های UPVC فایبرگلاس

پنجره ی فایبرگلاس عایق های صوتی و حرارتی خوبی هستند، این پنجره ها از ورود گرد و غبار به داخل جلوگیری می کنند و از طرفی مستحکم و غیر قابل اشتعال هستند.

فایبرگلاس عبارتند از:
تنوع در طرح و رنگ
کاهش هزینه ی گرمایشی و سرمایشی
حفاظت از محیط زیست
عدم نیاز به رنگ‌آمیزی
غیر قابل اشتعال
عایق گرما و سرما
عایق صوتی
جلوگیری از ورود گرد و غبار به درون ساختمان

برچسب ها: ,