پنجره دوجداره آوان
پنجره مناسب اتاق کودکان

پنجره مناسب اتاق کودکان

والدین در محیط خانه دائما نگران امنیت کودکانشان هستند. والدین ترجیح می دهند در دکوراسیون منزل و همچنین اتاق کودکان طراحی ویژه ای همراه با امنیت لازم را به کار ببرند.

انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد

به کار بردن امنیت در محیط خانه و اتاق کودک و نوزاد بخشی از نگرانی ها و استرس والدین را کاهش می دهد. در واقع هر چقدر در طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد حساسیت زیادی به خرج دهید قطعا کودکان را از آسیب های احتمالی حفظ خواهید کرد.

به طور مسلم شما نمی توانید تمام ساعات روز را کنار کودکان خود بنشینید بلکه در ساعات از روز باید به امور خانه برسید. در ضمن کودکان هم در اتاقشان همیشه مشغول بازی کردن هستند و احتمال این هست که در ساعاتی از روز از دید شما دور باشند.

پنجره مناسب اتاق کودکان

با توجه به همه این اوصاف دکوراسیون منزل و همچنین اتاق خواب برای حفظ ایمنی کودکان اهمیت بالایی دارد. نکته ای که حائز اهمیت بوده این است که اگر اتاق کودکان پنجره ای رو به بیرون دارد این مساله کاملا فرق می کند و باید نکات لازم را در انتخاب و طراحی پنجره اتاق کودکان به درستی رعایت کنید.

ایمنی پنجره، طراحی زیبا، میزان ارتعاش نور به داخل اتاق کودکان از مهمترین نکاتی است که باید در زمان انتخاب و طراحی پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد به آن توجه زیادی داشته باشید. تمام اجزای اتاق کودک باید براساس یک اصول ایمنی به درستی چیدمان شود.

اهمیت ایمنی پنجره در طراحی اتاق کودک و نوزاد

به طور مسلم انتخاب اتاق کودکان با وجود این پنجره ها کمی نگران تر به نظر می رسد به این خاطر که کودکان مایل هستند بدون اینکه از ساختمان بیرون بروند با باز کردن پنجره از رویدادهای درون کوچه با خبر شوند.

در اتاق کودکان اگر پنجره ها ارتفاع بالاتری از کف اتاق داشته باشند که کودکان اصلا نتوانند دسترسی به پنجره داشته باشند جای نگرانی نیست.

امروزه بیشتر والدین در انتخاب پنجره ها برای طراحی منزلشان و حتی اتاق خواب و اتاق کودک ترجیح می دهند دیگر از پنجره های معمولی استفاده نکنند.

با پیدایش پنجره های دوجداره در صنعت درب و پنجره امروزه افراد تمایل زیادی دارند تا از پنجره های دو جداره در طراحی منزلشان به کار ببرند. انتخاب یک پنجره مناسب برای اتاق کودک و نوزاد علاوه بر حفظ ایمنی با یک سری از نکات نیز همراه است.

پنجره های دو جداره قابلیت های زیادی دارند و این امر بر خانواده ها در زمان انتخاب پنجره های معمولی و دو جداره پوشیده نیست. تعادل دمایی، کاهش ورود حشرات موذی و آلاینده ها، امنیت بالا از مشخصه های پنجره دو جداره است.

علاوه بر این موارد والدین نیز در زمان انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد به یک سری از نکات مهم و کلیدی دیگری هم توجه زیادی دارند.

اهمیت نوردهی مناسب در پنجره مناسب اتاق کودک

پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد باید نوردهی خوبی داشته باشد. همان طور که گیاهان برای رشد و نمو نیازمند نور طبیعی خورشید هستند کودکان نیز به نور طبیعی احتیاج دارند.

تعویض پنجره

پنجره هایی که نور دهی خوبی نداشته باشند موجب تاریکی محیط اتاق می شوند و فضای اتاق را گرفته و دل گیر می کنند. برای رشد نوزاد و همچنین خلاقیت کودکان باید پنجره ها نوردهی خوبی داشته باشند.

به طور مسلم نور طبیعی علاوه بر اینکه ضرر ندارد بلکه موجب نشاط و سر زندگی در افراد و به خصوص در کودکان می شود. پنجره های معمولی نور مستقیم خورشید را به درون اتاق منتقل می کنند و موجب گرم شدن محیط اتاق می شوند.

قیمت پنجره دوجداره

طراحی به کار رفته در پنجره های دو جداره به این شکل نیست بلکه طراحی به کار رفته در این پنجره ها به این صورت است که نوردهی مناسبی دارد و میزان نور مناسب را به درون اتاق کودک منتقل می کند.

عایق کردن پنجره اتاق کودک

خواب در رشد کودک و نوزاد اهمیت بالایی دارد. اگر منزل شما در یک محیط شلوغ و پر از سرو صدای خیابان قرار دارد و یا اینکه بازی کردن بچه ها در درون کوچه سرو صدایی زیادی را ایجاد می کند.

بهتر است برای حفظ آرامش و خواب کودک و نوزاد خود، در اتاق پنجره هایی را به کار ببرید که عایق صدای خوبی داشته باشند و صدای بیرون را به داخل اتاق منتقل نکند.

قفل مناسب پنجره دوجداره

یکی از نکات مهم در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد قفل مناسب است. عموما بچه ها در طول روز فعالیت بیشتری دارند و به قول معروف شیطون هستند. شیطنت کودکان آنها را وادار به کارهای خطرناک می کند.

اگر ارتفاع پنجره کوتاه باشد که کودکان به راحتی به پنجره ها دسترسی داشته باشند باید بیان کنیم که در این مواقع شیطنت کودکان گل خواهد کرد.

کودکان به دنبال راهی می گردند که پنجره اتاقشان را باز کنند و به بیرون نگاه کنند. پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد باید قفل مناسبی داشته باشد. طراحی به کار رفته در پنجره های دو جداره با یک قفل مناسب این پنجره ها را متمایزتر از پنجره های دیگر نشان می دهد.

پنجره مناسب اتاق کودکان

شیشه با دوام در پنجره دوجداره اتاق کودک و نوزاد

پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد در طراحی اتاق کودک باید نشکن باشد و به راحتی شکسته نشود. کودکان از سر لجاجت برای باز کردن پنجره در صورت باز نشدن آن متوسل زدن ضربه به شیشه های پنجره می شوند.

برای حفظ کودکان از خطر بریدگی و آسیب های جدی تر و همچنین شکسته نشدن شیشه پنجره باید در طراحی پنجره از شیشه های با دوام و محک استفاده شود.

سهولت در نظافت پنجره

در بعضی مواقع کودکان تمایل دارند با رنگ ها و آبرنگ ها شیشه پنجره اتاق خود را نقاشی کنند. در واقع بدین شکل می خواهند هنر خود را به والدین نشان دهند.

شما با انتخاب یک پنجره دوجداره مناسب می توانید بدون هیچ نگرانی این فضا را در اختیار کودکان خود قرار دهید تا هنر نمایی کنند.

پنجره های دوجداره قابلیت تمیز شدن سریعی دارند و به راحتی پاک می شوند. برای پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد می توان گفت که گزینه بسیار خوبی است.

عایق مناسب پنجره دوجداره

با توجه به تغییرات فصلی و شروع فصل زمستان احتمال نفوذ رطوبت به داخل اتاق کودکان وجود دارد. کودکان اگر در معرض رطوبت قرار بگیرند سریع بیمار می شوند.

در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد باید دقت داشته باشید که پنجره ای مناسب اتاق کودکان است که عایق رطوبتی مطلوبی داشته باشد.

پنجره دوجداره بدون بازشو

بیشتر والدین با توجه به فراهم کردن ایمنی بالای اتاق کودکان ترجیح می دهند که از پنجره هایی در طراحی اتاق کودک خود به کار ببرند که سیستم بازشو نداشته باشد.

پنجره دوجداره بالا باز شو

در برخی از پنجره های دو جداره طراحی به خصوصی به کار رفته است که پنجره از طرف بالا باز می شود. در این مدل از این پنجره ها کودکان به سختی می توانند پنجره را باز کنند و همین امر موجب ایمنی بیشتر اتاق کودک و نوزاد می شود.

برچسب ها: , , , , , , ,