معرفی پنجره دوجداره:

چرا ما باید از پنجره دوجداره استفاده کنیم ؟ آیا سر و صدای ماشین ها در خیابان، اعصاب شما را بهم میریزد؟ آیا خانه شما در زمستان سرد است حتی اگر سیستم های گرمایشی کار خود را به خوبی انجام دهند؟ در این وضعیت، پنجره دوجداره، بهترین گزینه برای شما هستند! مزایای داشتن پنجره های دو جداره بسیار زیاد است، بنابراین ارزش سرمایه گذاری را دارد.

همانطوری که از نام پنجره های دو جداره پیداست، از دو لایه شیشه ساخته شده اند. که این دو لایه شیشه با فضایی از هم جدا می شوند که این فضا معمولاً ۱۲ تا ۱۶ میلی متر است و می تواند با گاز آرگون یا خلأ پر شود. گفته می شود که پنجره های دو جداره دارای “شیشه حرارتی” یا “شیشه عایق” هستند.

چرا ما باید از پنجره دوجداره استفاده کنیم ؟

در ادامه این مقاله، به معرفی اجزای تشکیل دهنده و لزوم استفاده از پنجره دوجداره می پردازیم.

اجزای تشکیل دهنده پنجره دوجداره

پنجره دوجداره، دارای شش جزء اصلی می باشد، که شامل شیشه ها، درزگیر اولیه، درزگیر ثانویه، فضای پر شده با گاز یا هوا و نوار فاصله گذار می باشد غالباً بین شیشه ها ماده جاذب رطوبت وجود دارد تا رطوبت را جذب کرده و از ایجاد مه در بین آنها جلوگیری کند. علاوه بر این، پنجره ها می توانند شفاف، رنگی یا لایه ای با پوشش بازتابنده باشند.

اجزای تشکیل دهنده پنجره دوجداره

دو ویژگی مهم پنجره های دو جداره از لحاظ عایق بندی، عبارتست از:

  • اول اینکه، داشتن دو صفحه شیشه ای باعث می شود که فرار گرما دشوارتر باشد.
  • دیگر اینکه، هوای محبوس شده بین شیشه ها، می تواند قدرت عایقی ایجاد کند.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره

۱٫ صرفه جویی در مصرف انرژی

آمار نشان می دهد که حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد گرمای خانه، از طریق پنجره های تک جداره از بین می رود. از آنجا که این مشکل، توسط پنجره های دو جداره برطرف می شود، در نتیجه در هزینه انرژی صرفه جویی می گردد. آنها همچنین دمای داخل خانه را تنظیم می کنند، یک ساختمان را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارند.

۲٫ حفظ امنیت خانه شما

پنجره دوجداره بسیار محکم تر و ایمن تر از پنجره های تک جداره می باشند. و این امر باعث می شود، که شکستن شیشه های این نوع پنجره ها، برای سارقین بسیار دشوار باشد.

۳٫ کاهش سرو صدا

پنجره های دو جداره، تا ۶۰% سر و صدای بیرون را کاهش می دهند. و این مسئله، برای کسانی که در مناطق شلوغ و پر سرو صدا زندگی می کنند، مزیت مهمی محسوب می شود.

پنجره دوجداره، سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

۴٫ از لوازم و وسایل خانه شما، در برابر نور خورشید محافظت می کند

اگر مبلمان شما در معرض نور خورشید قرار بگیرند، گرما به آنها آسیب می رساند. پنجره های دو جداره قادر هستند، میزان تابش مستقیم نور خورشید و گرما را به خانه شما محدود کنند، بنابراین مانع از آسیب دیدن مبلمان، فرش ها، تابلوهای نقاشی و سایر اشیای موجود در خانه می گردند.

۵- ارزش خانه را افزایش می دهد

اگر در آینده تصمیم داشته باشید خانه خود را بفروشید، خانه ای که دارای پنجره های دو جداره باشد، ارزش بالاتری نسبت به خانه های فاقد آن است. بنابراین، پنجره دوجداره می تواند در بلندمدت سرمایه گذاری کارآمدی باشد.

۶٫ میزان کربن را کاهش می دهد

پنجره های دو جداره، میزان انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) را از طریق گرمایش و سرمایش به میزان قابل توجهی کاهش می دهند و این امر سبب کاهش اثر کربن در زمین می شود، و با محیط زیست سازگار هستند.

۷٫ افزایش زیبایی و جذابیت خانه شما

پنجره دوجداره راهی مؤثر برای افزایش جذابیت خانه شما می باشد. امروزه تمام نماهای معماری را می توان به این نوع پنجره ها مجهز کرد.


پنجره دوجداره آوان

آوان صنعت تولید کننده انواع درب و پنجره دوجداره upvc به صورت تمام کارخانه ای با استفاده از بهترین شیشه ، یراق آلات و پروفیل و وارد کننده یراق آلات پنجره upvc