پنجره دوجداره آوان

چرا پنجره دوجداره لولایی عایق تر از مدل کشویی می باشد؟

چرا پنجره دوجداره لولایی عایق تر از مدل کشویی می باشد؟

با توجه به افزایش روز به ‌روز ساخت ساختمان ‌ها و همچنین افزایش سر و صدای اطراف ما، امروز مهندسان بسیاری هنگام ساخت ساختمان ‌ها از پنجره‌های دوجداره استفاده می‌کنند، تا میزان این سروصداها و همچنین گرد و خاک‌ها را به حداقل برسانند. اما نکته مهم انتخاب نوع پنجره دوجداره است.

به طور کل کارکرد انواع مختلف پنجره دوجداره تفاوت آن‌ چنانی با هم ندارند، اما در جزئیات آن ‌ها ممکن است تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.

برای مثال این کسانی که تصمیم دارند پنجره دوجداره خریداری کنند، همیشه این سوال برایشان پیش می‌آید که نوع پنجره دوجداره لولایی و یا پنجره دوجداره کشویی را خریداری نمایند. در ادامه به بررسی تفاوت‌های این دو نوع پنجره خواهیم پرداخت.

پنجره دوجداره

چرا پنجره دوجداره لولایی عایق تر از مدل کشویی می باشد؟

تفاوت میان پنجره دوجداره کشویی و لولایی

اصلی‌ترین تفاوتی که میان پنجره‌های دوجداره لولایی و کشویی وجود دارد در میزان عایق بندی این دو نوع پنجره‌ ها و همچنین قیمت نهایی آن‌ها می باشد.

پنجره های دوجداره لولایی نسبت پنجره دوجداره کشویی از عایق ‌بندی محکم ‌تر و بهتر برخوردار است، و به دلیل این‌که برای باز و بسته کردن پنجره ‌ها در آن ‌ها از لولا استفاده می شود. اصطکاک  موجود میان لنگه و همچنین فریم در هنگام باز و بسته شدن پنجره ‌ها بسیار کم است، در نتیجه این پنجره ‌ها در مقایسه با پنجره‌ های کشویی راحت‌تر و آسان‌تر باز و بسته می‌شوند و میزان استهلاک آن‌ها کم است.

اکثر کارشناسان معتقدند که استفاده از پنجره‌های دوجداره لولایی به دلیل نداشتن مشکلاتی که پنجره دوجداره کشویی دچار آن هستند، سودمند تر است.

به طور کل خرید و نصب پنجره دوجداره مدل کشویی برای شرکت‌ های تولیدکننده و همچنین نصب کننده ها سود بسیار بیشتری دارد. اما ممکن است این شرکت ‌ها به شما پیشنهاد نمایم که از پنجره‌های کشویی استفاده نمایید.

چرا پنجره دوجداره لولایی عایق تر از مدل کشویی می باشد؟

ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم که به دلیل تفاوت هایی که ما در ادامه به شما درمیان خواهیم گذاشت و سعی نمایید که پنجره‌های دوجداره لولایی را خریداری و نصب نمایید.

تفاوت میان پنجره دوجداره کشویی و لولایی

  1. پنجره‌های دوجداره کشویی معمولاً پروفیل‌های بازسازی ندارند.
  2. در انواع مختلف پنجره‌های کشویی به دلیل این‌که ساختار آن‌ها پروفیل است، ضخامت شیشه‌های دوجداره و در نتیجه فاصله بین جداره‌ها کمتر است، و میزان گاز آرگون که می‌تواند بین این جداره‌ها قرار گیرد کمتر می باشد. همین موضوع باعث می‌شود که عایق پنجره دوجداره ، عایق مناسبی نباشد.
  3.  یکی دیگر از دلایلی که در کم شدن میزان عایق و پنجره‌های کشویی موثر است وجود ریلی است که در زیر لنگ این نوع پنجره ‌ها قرار دارد که فاصله زیادی بین لنگی و فریم پنجره ها ایجاد می‌کند.
  4.  پروفیل های مورد استفاده شده در انواع مختلف پنجره‌های کشویی تک ریل، ضخیم ‌تر از انواع پنجره‌های لولایی می باشد و از لحاظ زیبایی و ظاهری، زیبای کمتری نسبت به پنجره‌های لولایی دارد‌.
  5. در انواع مختلف و پنجره دوجداره  لولایی به دلیل این‌که برای باز و بسته کردن این پنجره‌ها از لولا استفاده می‌شود میزان اصطکاک بسیار کم است، و این پنچره ها در مقایسه با پنجره های کشویی راحت تر باز و بسته میشوند.
  6. پروفیل استفاده شده در پنجره دوجداره کشویی تک ریل معمولاً ضخیم‌ تر از پروفیل های استفاده شده در پنجره ‌های لولایی می‌باشد، و این موضوع باعث می‌شود که از لحاظ زیبایی، زیبایی‌ کمتری نسبت به پنجره‌های لولایی داشته باشند.
  7. علاوه بر مواردی که ما ذکر کردیم پنجره‌های دوجداره لولایی از لحاظ عایق بندی نکات مثبت دیگری نیز نسبت به پنجره‌های کشویی دارند. شما می‌توانید با تحقیقات بیشتر در این زمینه نکات بیشتری را دریابید.
برچسب ها: , ,