پنجره دوجداره آوان
نكات مهم خريد پنجره دوجداره مناسب

چگونه پنجره ای تمیز داشته باشیم؟

چگونه پنجره ای تمیز داشته باشیم؟ دو بار تمیز کردن داخل و خارج پنجره در هر سال، کاری واجبی‌است که نباید از آن غافل شد و یا آن را پشت گوش انداخت.به یاد داشته باشید که تمام مواد شیمیایی که برای تمیز کردن پنجره ساخته می‌شوند، برای قاب‌های چوبی مضرند و نباید با آنها تماس داشته باشند.

اما چند نکته برای پنجره‌ها:

چگونه پنجره ای تمیز داشته باشیم؟

یک طرف آنها را  به شکل عمودی و طرف دیگر را به شکل افقی تمیز کنید تا اگر لکه‌ای وجود دارد بهتر دیده شود.برای به جا نماندن هیچگونه خط یا لک بر روی شیشه‌ها، از یک اسفنج برای خشک کردن پنجره‌های بزرگ استفاده کنید.خط‌های روی پنجره را با مالیدن کمی خمیر دندان محو کنید.

تمیز کردن پنجره را در روز ابری انجام دهید، زیرا آفتاب سریعاً مواد تمیزکننده را خشک می‌کند و فرصتی برای درست تمیز کردن شما باقی نمی‌ماند.

چگونه پنجره ای تمیز داشته باشیم؟

برای تمیز کردن گوشه‌های پنجره، از مسواک‌هایی که زبر نیستند استفاده کنید.

برای بیشتر براق‌شدن پنجره‌ها، هنگام خشک کردن آنها از لباس‌های نخی تمیز که به آنها احتیاجی ندارید، استفاده کنید.استفاده از روزنامه برای براق کردن پنجره مفید است. جالب است بدانید ذرات موجود در روزنامه از غبار گرفتن شیشه جلوگیری می‌کند.

برای جلوگیری از جای چکه‌های آب، پنجره‌ها را از بالا به پایین تمیز کنید.

تمیز کننده‌های خانگی:

اگر مایل به پرداخت پول به شیشه پاک‌کن‌های کارخانه‌ای نیستید، از روش زیر استفاده کنید:دو قاشق غذاخوری آمونیاک محلول با نیمی از لیوان الکل صنعتی و نصف قاشق چای‌خوری پودر ماشین لباسشویی را مخلوط کرده و پس از اضافه کردن مقداری آب آن را در یک بطری اسپری شیشه‌شورهای قدیمی‌تان بریزید. می‌توانید سه قاشق سرکه یا آبلیمو هم اضافه کنید و با خیال راحت شیشه‌هاتان را پاک کنید و مطمئن باشید که بسیار تمیز می‌شود.

برچسب ها: