پنجره دوجداره آوان

پروفیل درب و پنجره دوجداره UPVC

مواد اولیه تولید پروفیل یو پی وی سی:

پروفیل درب و پنجره UPVC ترکیب اولیه و ماده اصلی سازنده انواع پروفیلهای مورد مصرف در ساخت درب و پنجره می باشد . UPVC مخفف unplasticised polyvinyl chloride بوده که %۸۵ این ترکیب را polyvinyl chloride و یا به اصطلاح پودر PVC تشکیل می دهد.

پروفیل,پروفیل upvc,یو پی وی سی,وینتک,ویستابست,پروفیل وینتک,وین کلاس,تکنووین,پروفیل ویستابست,مشخصات فنی وینتک,مشخصات فنی ویستابست,اطلاعات فنی پروفیل وینتک,اطلاعات پروفیل ویستابست

این ترکیب پلیمری یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی %۵۷ نمک و %۴۳ گاز و نفت خام می باشد . به منظور استحصال خواص مطلوب از پروفیلهای UPVC ، علاوه بر پودر PVC مواد افزودنی دیگری نیز با پودر PVC ترکیب می گردند.

مواد تشکیل دهنده پروفیل upvc شامل :

– Impact Modifier جهت افزایش مقاومت پروفیل در برابر ضربات و عدم شکنندگی
– Fillers جهت افزایش استحکام و مقاومت پروفیل
– Lubricants روان کننده ها جهت تولید پروفیل با سطوح صاف
– Titan, Heat Stabilizers افزایش مقاومت در برابر حرارت و همچنین عدم تغییر رنگ در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش ( UV )

ماده ترکیبی پروفیل پنجره دوجداره UPVC قابل بازیافت بوده و آلودگی محیط زیستی را ندارد

سیر تکامل پروفیل درب و پنجره دوجداره upvc:

چوب یک ماده طبیعی است و اگر چه انواع مختلفی از چوب وجود دارد اما چوب به خودی خود در طول زمان تکامل و رشد نیافته است. ما می توانیم به آن مواد شیمیائی برای بهتر کردن کیفیت آن بیافزائیم اما چوب همچنان چوب است.

آهن را شاید بتوان قدیمیترین فلزی نامید که انسان از آن در صنایع مختلف استفاده کرده است،اما آهن همانند دیگر فلزات عایق نبوده و دارای وزن واحد زیادی است.

آلومینیوم بوسیله انسان به عنوان یکی از سبکترین فلزات دنیا کشف شده است . اما از زمان کشف آن،آلومینیوم تکامل نیافته و همیشه ایرادات و نواقص خود را دارد .
پروفیل UPVC از پلاستیک پایه تا یکی از پیچیده ترین و تحقیقاتی ترین تولیدات دنیا تکامل یافته است.همانند دستکاری کردن DNA ، محققان تمام فواید چوب،آهن و آلومینیوم را به آن افزوده و معایب آنها را در پروفیل درب و پنجره UPVC از بین برده اند.

مقایسه UPVC با دیگر مواد به لحاظ عایق بودن:

آلومینیوم یک رسانای بسیار قوی سرما وگرماست و تبادل حرارتیه بسیار زیادی در پنجره آلومینیومی می باشد. برای حل این مشکل تولید کنندگان پروفیل پنجره آلومینیوم ماده ای به نام پلی آمید بین پروفیل آلومینیوم اضافه می کنند،اضافه کردن این ماده میزان عایق بودن پنجره را افزایش داده ولی فریم پنجره یکپارچگی خود را از دست می دهد. و مشکل اینجاست که این راه حل باعث افزایش بسیار بالای قیمت این پنجره آلومینیومی میشود.
اما پنجره upvc از تبادل انرژی جلوگیری می کند.

به طور طبیعی پنجره upvc عایق حرارت هستند. امکان ساخت پنجره از پروفیلهای چند حفره ای یکی از خصوصیات ویژه پنجره های upvc می باشد. این حفره ها عایق بودن پنجره را تقویت می کنند،این حفره ها با عایق مخصوصی در پنجره upvc احاطه شده که برخلاف حالت حفره در پنجره آلومینیومی هوای بیرون به داخل انتقال پیدا نمی کند.

رنگ بندی پروفیل پنجره دوجداره upvc:

پروفیلهای UPVC به دلیل رنگ ترکیبات مواد اولیه عمدتاً بر پایه رنگ سفید تولید می گردند ، که این سفیدی و شفافیت نیز با توجه به فرمولاسیون و مواد خام مورد استفاده شده در هر شرکت متغیر بوده به طوریکه در مقایسه تولیدات شرکتهای مختلف تفاوت رنگ و شفافیت قابل رویت می باشد.رنگ بندی پروفیل upvc

شرکتهای تولید کننده پروفیل در و پنجره دوجداره UPVC ماننده وین تک،ویستابست،وین کلاس و تکنووین علاوه بر تولید پروفیل های سفید جهت افزایش تنوع محصولات خود و پاسخ گویی به سلایق مشتریان و بر طرف نمودن نیازهای معماران در طراحی نمای داخلی و بیرونی ساختمان اقدام به تولید پروفیل با رنگ بندی متنوع نموده اند.

 پروفیل های با مغز و نمای سفید:
 پروفیل های سفید با پوشش یک طرف لمینیت جهت استفاده در نمای داخل و یا خارج ساختمان.
 پروفیل های قهوه ای روشن و یا تیره با پوشش دو طرف لمینیت.
علاوه بر پروفیل های رنگی لمینیت شده ، امکان رنگ پروفیل با رنگ های مخصوص نیز وجود دارد،با این روش تنوع رنگ بسیار زیاد بوده و پوشش رنگ کاملاً مقاوم می باشد.

برچسب ها: