پنجره دوجداره آوان

شیشه دوجداره پنجره upvc

سیستم شیشه دوجداره شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تادور آن ، از هم جدا شده اند . در فضای بین شیشه ها هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت (آرگون) با فشاری تقریباً مساوی با هوای بیرون وجود دارد .

در شیشه های دو جداره غالباً از اسپیسرهای آلومینیومی استفاده می شود که درون اسپیسر را با دانه های رطوبت گیر پر می کنند که این دانه سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیر مناسب ، کاملاً آب بندی شده است . در صورت استفاده از شیشه دو جداره و پنجره های عایق می توان در ازای هر مترمربع شیشه دو جداره به میزان ۴۰ مترمکعب گاز در سال صرفه جویی کرد . علاوه بر کاهش مصرف انرژی و سر و صدا ، محیط زیست پاکیزه تری نیز خواهیم داشت .شیشه دوجداره,شیشه دوجداره ساده,شیشه دوجداره رفلکس,رفلکس,مشجر,رنگی,شیشه رفلکس,شیشه ساده,شیشه رنگی,شیشه سکوریت,شیشه سه جداره

خصوصیات شیشه ی دوجداره:

کاهش اتلاف انرژی
کاهش آلودگیهای صوتی
جلوگیری از نم زدگی شیشه
ایمنی بیشتر نسبت به پنجره های تک جداره

 انواع شیشه های دو جداره برای درب و پنجره upvc

 ۱-شیشه ساده :

این نوع شیشه از دو جداره شیشه فلوت ساده تشکیل شده است .
۲-شیشه رنگی :

این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل شده است .
۳-شیشه رفلکس :

این نوع شیشه دو جداره از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته می شود که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار گیرد . شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید به شدت جلوگیری می کنند ولی ایراد آنها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان است .
۴-شیشه سکوریت :

شیشه های سکوریت برای محل های پرخطر و پر تردد در نظر گرفته می شود . شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک شیشه نمی گردد .شیشه های جانبی خودروها از نوع شیشه سکوریت است .
 ۵-شیشه لمینیت :

شیشه های لمینت معمولاً در کارخانه تولید شیشه از دو جداره شیشه ساده به ضخامت ۳ میلی متر و یک لایه رزین در وسط آنها تشکیل شده است . شیشه لمینت در موقع برخورد مانع سخت به آنها خرد نشده و تنها ترک بر می دارد . شیشه های جلو و عقب خودروها از نوع لمینت است .

علاوه بر شیشه های دوجداره که می توان با ضخامت های متفاوت مانند شیشه ۴ میل و یا ۶ میل تولید نمود بلکه می توان با همین ضخامت شیشه سه جداره هم تولید کرد.

برای مثال شیشه استاندارد پروفیل وینتک به صورت ۴+۱۲+۴ و یا ۴+۱۰+۶ ویا ۶+۸+۶ را تولید می گردد و شیشه پروفیل ویستابست به صورت ۴+۱۴+۴ تولید می گردد که می توان در پروفیل وینتک و ویستابست شیشه سه جدار به ابعاد ۴+۱۰+۴+۱۰+۴ را می توان نصب نمود.

در این قسمت لازم به ذکر است مقایسه پنجره دوجداره upvc با قیمت سه جداره به چند المان بستگی دارد که قیمت این دو نوع محصول را از هم متفاوت می نماید. یکی از این تفاوت ها در قیمت پروفیل استفاده شده در در و پنجره دوجداره upvc دو جداره و پروفیل مصرف شده در ,  سه جداره می باشد . آیتم تاثیر گذار دیگر اختلاف قیمت در شیشه های دوجداره و سه جداره می باشد. لازم است توجه نمایید به اینکه اختلاف در قیمت قاب ها و طرح ها و یراق آلات مختلف نیز میتواند در تعیین قیمت این محصولات تعیین کننده باشد.

برچسب ها: